Image Image Image Image Image Image Image Image Image

11 Paź

By

Bardzo ważna rola muzyki

11 października 2014 | By |

Okazuje się, że gdy mamy dzieci to powinniśmy im puszczać muzykę. Jest tak już od momentu gdy znajdują się one w brzuchu mamy. Ponoć muzyka, zwłaszcza klasyczna, uspokaja płód i sprawia, że dziecko otwiera się na doznania estetyczne. Później będzie ono bardziej wrażliwe na sztukę, a na muzykę tym bardziej. Kto wie może to będzie kolejny Chopin.

Dlatego matki i ojcowie dbają o to, aby przykładać słuchawki do brzucha i puszczać znajdującemu się tam dziecku jakieś klasyczne utwory. Dlatego warto, aby dobry sprzęt audio w domu był.

Z pewnością wieża tudzież magnetofon lub odtwarzacz płyt CD przydadzą się kiedy dziecko się urodzi. Można mu będzie puszczać specjalne kołysanki dla najmłodszych. Albo śpiewane łagodnym głosem piosenki dziecięce, albo znów jakąś klasykę muzyczną, która uspokoi dzieciaczka i od małego będzie go uwrażliwiać na muzykę.

Im dziecko jest starsze, tym bardziej świadomie słucha muzyki, a więc coraz bardziej się nią interesuje. Jest tak zwłaszcza, gdy rodzice przejawiają zainteresowanie dźwiękami w różnej postaci. Okazuje się więc, że rodzice zaczynają od muzyki dla dzieci, a potem po prostu puszczają dzieciom swoje ulubione piosenki czy całe płyty i o nich opowiadają. Często okazuje się, że dziecko samo chce mieć sprzęt muzyczny w pokoju, aby samemu puszczać sobie muzykę, gdy się bawi lub gdy przychodzą do niego koledzy i koleżanki.

Takie dziecko zazwyczaj wyrasta na melomana takiego, jak jego rodzice. Umie docenić muzykę, zna się na niej i poleca innym.